Piotr Jędrzejczyk – ur. w 1993 r. w Tczewie, kompozytor i dyrygent, student klasy kompozycji prof. dr. hab. Krzysztofa Olczaka oraz klasy dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Elżbiety Wiesztordt-Sulecińskiej w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, od listopada 2015 roku dyrektor artystyczny i dyrygent Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Jest laureatem I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na utwór na akordeon solo lub na akordeon i zespół kameralny (Poznań, 2014), I miejsca na konkursie Stwórz Boarding Music na pokłady samolotów eurolot.com (Gdańsk, 2014), I miejsca na Uczelnianym Konkursie Kompozytorskim na utwór Akordeonowy (Gdańsk, 2015) oraz I nagrody na I Regionalnym Konkursie Kompozytorskim (Słupsk, 2012) oraz beneficjentem Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014, 2015), Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014), Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2015), Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku dla Najlepszych Studentów (2013, 2014, 2015) i Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2015). W 2015 roku za działalność twórczą został nominowany do prestiżowej nagrody ProJuvenes. W tym samym roku wydano drukiem dwa jego utwory.
Piotr Jędrzejczyk jest autorem kilkudziesięciu kompozycji. W swoim repertuarze ma utwory orkiestrowe, kameralne, solowe, wokalno-instrumentalne oraz muzykę teatralną, filmową i jazzową. Muzyka Piotra Jędrzejczyka wykonywana była na licznych festiwalach (np. Poznańska Wiosna Muzyczna, Nowe Fale, Bałtycki Festiwal Nauki) i koncertach w kraju i za granicą przez takich artystów jak np. Lennart Dohms, Zygmunt Rychert, NeoQuartet czy 69 Duo. Pisał on utwory m.in. na zamówienie Miasta Gdańska i Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Jego muzykę można usłyszeć na pokładach samolotów eurolot.com. Działa on również jako aranżer współpracując m.in. z Orkiestrą miasta Pruszcz Gdański.

Copyright